Дистанційне навчання (Математика)

13.03
8 клас
Геометрія


Тема. Многокутник та його елементи. Опуклі та неопуклі многокутники

Навчальна мета: сформувати в учнів поняття: ламана та її елементи;             проста ламана; многокутник та його елементи; периметр многокутника; опуклий многокутник; внутрішній та зовнішній кути многокутника; многокутник, вписаний у коло та многокутник, описаний навколо кола.
Розвиваюча мета: Формувати вміння відтворювати означення вивчених понять; на готовому рисунку знаходити зображення вивчених понять, і навпаки, виконувати рисунок із зображенням вивчених понять за умовою задачі; застосовувати зміст вивчених понять під час розв'язування найпростіших задач.
Виховна мета: Сприяти розвитку образної пам’яті на основі фігур, що вивчаються
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Наочність та обладнання: навчальна презентація «Ламана. Многокутник», таблиця «Многокутник та його елементи», моделі фігур.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Мотивація вивчення теми
1)      орієнтовний план вивчення третього розділу;
2)      кількість навчальних годин;
3)      приблизний зміст матеріалу;
4)      основні вимоги до знань та вмінь учнів;
5)      приблизний зміст завдань, що будуть винесені на контроль.
Познайомити учнів із вмістом стенду «Довідково-інформаційний куточок» у кабінеті математики та з метою економії часу запропонувати учням для самостійного ознайомлення у позаурочний час.)
IІI. Аналіз контрольної роботи
Аналіз розв'язання задач контрольної роботи, корекційна роботу тощо.
IV. Формулювання мети і завдань уроку
Для свідомого розуміння учнями логіки вивчення навчального матеріалу та з метою сприяння кращому засвоєнню змісту матеріалу розв'язати просте логічне завдання:
Порівняйте об'єкти, зображені на рис. 1. Що спільного мають ці об'єкти? Чим вони відрізняються? Який із цих об'єктів ви б видалили як зайвий? Чому?


Розв'язання завдання допомагає учням повторити та систематизу­вати знання щодо виду геометричних фігур, властивості яких учні вив­чали у 7-8 класах, а також усвідомити необхідність узагальнення цих знань (поняттям многокутника). Отже, формулюється мета уроку: уза­гальнити знання учнів про зміст загального поняття многокутника, окре­мими випадками якого є трикутник та чотирикутник, а також вивчи­ти питання про застосування деяких властивостей вивченого поняття.

IV. Актуалізація опорних знань
З метою успішного засвоєння учнями змісту понять уроку учням слід активізувати знання і вміння щодо означення та елементів трикут­ника й чотирикутника; змісту поняття «опуклий чотирикутник»; «внут­рішній та зовнішній кути трикутника та чотирикутника»; поняття чо­тирикутника, вписаного в коло, та чотирикутника, описаного навколо кола; поняття периметра трикутника та чотирикутника; означення та властивості суміжних кутів.
Питання до класу:

Виконання усних вправ
V. Засвоєння знань
План вивчення нового матеріалу
  1. Поняття ламаної; елементи ламаної.
  2. Проста ламана.
  3. Многокутник; елементи многокутника. Внутрішня область много­кутника.
  4. Периметр многокутника.
  5. Кількість діагоналей многокутника.
  6. Опуклі многокутники.
  7. Куги многокутника. Правильний многокутник.
  8. Многокутник, вписаний у коло; многокутник, описаний навколо кола.

Лекція з елементами бесіди та демонстрацій. Слайди презентації, що використовуються для пояснення:










Навідні питання до учнів у ході пояснення:
1)      Яка фігура називається ламаною?
2)      Поясніть, що є вершинами, ланками? Що таке кінці ламаної?
3)      Яка ламана називається простою?
4)      Яка ламана називається замкненою?
5)      Як знайти довжину ламаної?
6)      Як можна назвати просту замкнену ламану, у якій сусідні ланки не лежать на одній прямій?
7)      Скільки вершин і скільки сторін має n-кутник?
8)      Як називається відрізок, який сполучає дві несусідні вершини многокутника?
9)      Який многокутник називається опуклим?
10)  Що називається кутом многокутника?
11)  Скільки зовнішніх кутів можна побудувати при кожній вершині многокутника?
VI. Формування первинних умінь
Виконання усних вправ



Усні вправи
  1. Скільки діагоналей виходить з однієї вершини семикутника?
  2. Чи може діагональ шестикутника ділити його:
а) на два трикутники;
б) на два чотирикутники;
в) на трикутник і п'ятикутник?
  1. Діагональ відтинає від п'ятикутника чотирикутник. Який вид має частина, що залишилася?
  2. Скільки діагоналей можна провести з однієї вершини опуклого девятикутника? Знайдіть загальну кількість його діагоналей.



Виконання графічних вправ
Накресліть опуклий п'ятикутник.
а) Проведіть  усі  діагоналі   п'ятикутника.   Скільки  діагоналей виходить з однієї вершини?
б) Яка фігура утворилася при попарному перетині діагоналей?
в) Виміряйте кути п'ятикутника та обчисліть їх суму. Перевірте здобутий    результат, користуючись відповідною теоремою.


Виконання письмових вправ
Під час розв'язування як усних, так і письмових вправ слід звернути увагу учнів на: закріплення учнями ви вченої термінології (тому, виконуючи коментарі до задач, учні мають правильно відтворювати назви вивчених понять); формування вмінь учнів переходити від нових понять уроку до вже відомих їм та наводити доказові міркування, ґрунтуючись на здо­бутих раніше знаннях.

VII. Підсумки уроку
Питання до класу:
1.      Про що ви дізналися сьогодні на уроці?
2.      На що слід звернути більшу увагу вдома?
3.      На рисунку зображені об’єкти. Який з них зайвий та чому?
VІІІ. Домашнє завдання
Вивчити зміст та формулювання означень нових понять. 
Розв'язати задачі
  1. Накресліть опуклий шестикутник.
а) Проведіть червоним кольором діагональ, яка ділить даний шес­тикутник на два чотирикутники. Скільки існує таких діагоналей?
б) Проведіть синім кольором діагональ, яка ділить даний шестикут­ник на трикутник і п'ятикутник. Встановіть закономірність між кіль­кістю кутів опуклого многокутника і сумарною кількістю кутів много­кутників, на які він ділиться діагоналлю.
  1. Периметр опуклого многокутника дорівнює 20 см  Чи може його діагональ дорівнювати 10 см? Відповідь поясніть.
  2. У шестикутнику ABCDEF усі сторони рівні. Більша діагональ, про­ведена з вершини А, паралельна стороні ВСBAD = CDAПорівняйте периметри п'ятикутників ACDEF і ABDEF.
Домашнє завдання сфотографувати і кинути на пошту  до 16.03. senuchka04092016@gmail.com

Немає коментарів:

Дописати коментар